Смърфовете наказаха тигрите 0:3

Автор:
Неделя, 17 Март 2019 15:57
Смърфовете наказаха тигрите 0:3 Снимка: Lap.bg

Локомотив Пд преби Витоша Бистрица с класическото 3:0 като гост. Това е трета поредна победа за смърфовете Първа лига.

За съжаление на феновете им, това няма да ги извади от втората осмица в класирането и ще играят плейофи.

Головете отбелязаха Бахтич, Димитър Илиев и Ален Ожболт след почивката.

За триумфа спомогна директният червен картов, изваден още в 32 минута на Михаил Милчев

Централният защитник на Витоша повали откъсващия се сам срещу вратаря Бахтич, изведен в коридор от капитана Митко Илиев.

Бахтич разпечата вратата на Витоша с 66-ата, след като удар на Илиев бе избит от голлинията, но атаката продължи чрез Буна на далечната греда, който свали към Бахтич и нападателят отбеляза от непосредснвена близост.

Тигрите бяха близо до изравняването в 80-ата минута, когато Четин Садула пробва да повтори сценария от попадението си срещу Берое в предишния кръг. Този път обаче всичко приключи с негов тежък шут в дясната греда на Луков.

Интригата приключи в 82-ата минута, когато резултатът в полза на Локо беше удвоен.

Отбраната на Витоша неглижира своите действия, като тимът беше тръгнал на абордаж, и изтърва Ален Ожболт, който излезе сам срещу вратаря Василев, но вместо да се лакоми, подаде на напълно непокрития капитан Митко Илиев.

В 90-ата самият Ожболт се разписа със солова акция сред отчаяната отбрана на Витоша.