Гол на Неделев направи Ботев №1 в Пловдив

Автор:
Вторник, 04 Декември 2018 21:10

Отборът на "Ботев" надигра "Локомотив" с 2:0 в 108-ото дерби на Пловдив, което се игра на стадиона в "Лаута". За "канарите" се разписаха Кристиан Димитров (47) и Тодор Неделев (67)..

След този успех "Ботев" е на 4-о място във временното класиране с актив от 32 точки. Локо е с 22 точки и вече е с 5 поредни срещи без победа.

Равносметката след дербито показва, че двата отбора имат по 39 победи, 30 мача са завършили наравно, а головата разлика е 129:129.

"Ботев" започна по-агресивно двубоя и още в 4-ата минута капитанът Лъчезар Балтанов изстреля истинска бомба към долния десен ъгъл, но вратарят Мартин Луков изби в корнер.

После дойдоха минутите на Локо. Най-напред Анте Аралица преодоля Димитър Пиргов и Кристиан Димитров и изскочи сам срещу Даниел Кайзер. Но стреля изключително слабо и полският вратар на "Ботев" нямаше проблем да улови топката. .

Пет минути по-късно Анте Аралица изведе Посинкович на голова позиция, който вкара топката във вратата на "Ботев", но голът бе отменен, заради засада на хърватина.

"Ботев" откри резултата в началото на второто полувреме. Тодор Неделев центрира от ъглов удар към наказателното поле на Локо, където Стивън Езе и Димитър Везалов увиснаха и зад тях Кристиан Димитров засече с глава. Вратарят Мартин Луков докосна топката, но тя влезе в мрежата - 0:1.

В 67-ата минута жълто-черните решиха мача с фантастично изпълнение на Тодор Неделев. Звездата на "канарите" шутира от центъра, топката влетя в мрежата на изненадания Мартин Луков за 0:2, с което и узакони "Ботев" за N1 на Пловдив до края на сезона.

Малко след това вратарят на черно-белите направи още една грешка, изритвайки топката в тялото на Стивън Петков. За негов късмет топката излезе в аут.

"Локомотив" - "Ботев" 0:2

Голмайстори: 0:1 Кристиан Димитров (47), 0:2 Тодор Неделев (67)

"Локомотив": Мартин Луков, Мустафа Абдулахи, Асен Георгиев (59- Бирсент Карагарен), Стивън Езе, Димитър Везалов, Игор Банович (70- Елитон Жуниор), Парвиз Умарбаев (32- Янко Ангелов), Димитър Илиев, Абделхаким Буна, Вилим Посинкович, Анте Аралица.

"Ботев": Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Йордан Минев, Радослав Терзиев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов (83- Васил Шопов), Тодор Неделев, Густаво Афонсо (71- Стивън Петков), Антонио Вутов (89- Кристиан Добрев).
Главен съдия: Владимир Вълков от Пловдив.