В кървав мач Ботев би Берое и го спря за Европа

Автор:
Събота, 12 Май 2018 07:35
Сн. beroe.bg Сн. beroe.bg

"Ботев" победи в здрав мач "Берое" с 2:1 и за пореден път показа, че не влиза в задкулисни игри.

С успеха си пловдивчани направиха мечтите на заралии илюзорни за участие в европейските клубни турнири.

Както е известно, "Берое" се нуждаеше от 3 точки, за да измести "Левски" от третото място, което дава визи за Европа.

Срещата се игра на стадиона в пловдивския квартал Коматево пред погледа на националния селекционер Петър Хубчев.

В 13-ата минута Георги Аргилашки спаси първото опасно положение в срещата. Жоао Пауло се оказа в близост до вратаря на "Берое", но изстрелът му от малък ъгъл не порази целта. В 17-ата минута Филип Филипов нанесе силен шут от воле, но топката отби в страничния стълб на вратата на гостите.Последваха силни минути за Тодор Неделев, но ударите му минаха покрай вратата на "Берое".

И докато публиката очакваше "канарите" да открият резултата, голът падна в пловдивската врата.

Това се случи в 43-ата минута. Красива комбинация между Мартин Камбуров и Борислав Цонев изведе голмайстора на "Берое" на стрелкова позиция, който в типичния си елегантен стил прехвърли вратаря Даниел Кайзер - 1:0 за гостите!

Радостта на бившата звезда на пловдивския "Локомотив" нервира феновете на "Ботев", които мощно го освиркаха.

Голът на Камбуров не смути домакините.

В 51-ата минута те изравниха резултата. Жоао Пауло получи пас от Густаво Алфонсо, нагласи топката на своя десен крак и с хубав изстрел в далечния ъгъл порази мишената - 1:1.

В 63-ата минута гостите останаха с човек по-малко на игрището, след като реферът Николай Йорданов показа втори жълт картон на Карлос Охене. Ганайският футболист извърши нарушение отзад и получи жълт картон.

Но заради протести съдията му показа втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

Численото равенство бе възстановено бързо.

В 68-ата минута нападателят на пловдивчани Густаво Алфонсо удари с бутоните в лицето Матеус Леони, което му отреди заслужен червен картон за опасна игра.

Футболистът на "Берое" бе изнесен на носилка с окървавено лице.

В 86-ата минута Мартин Райнов можеше да донесе скъпоценните три точки на заралии, но шутът му от 10 метра излезе в аут.

Мачът се реши 2 минути по-късно. Тодор Неделев пусна майсторски пас към Жоао Пауло, който порази мрежата за 2:1.