Ботев Враца унижи канарите 3:0 в Коматево

Автор:
Неделя, 11 Февруари 2018 08:56

Отборът на "Ботев" падна с 0:3 от съименника си от Враца в последната си контрола от зимната подготовка. Срещата се игра на футболния комплекс в Коматево.
Дебют в тима на "канарите" направи завърналият се от гурбет Филип Филипов. 29-годишният сърцат защитник се подвизаваше за последно в елитния кипърски отбор "Етникос".
"Много се радвам, че отново ще играя за "Ботев", който винаги е бил в сърцето ми, каза преди контролата Филип Филипов.
Нападателят на врачани Атанас Кабов откри резултата в 25-ата минута с далечен удар. В 37-ата Петър Атанасов направи 2:0 за гостите, след неубедителна намеса на вратаря Иван Чворович.

През втората част "жълто-черните" можеха да намалят резултата в 71-ата минута, но Тодор Неделев не успя да реализира 11-метров наказателен удар. Две минути по-късно Диого Кампос остана сам срещу вратаря на гостите, но не успя да отбележи. Третия гол за врачани отбеляза Деян Иванов, който се разписа в 78-ата минута.
След мача треньорското ръководство на "Ботев" не прояви притеснения от загубата, тъй като играчите избягваха горещите точки на терена. Явно вече се настройваха за първия мач от пролетния полусезон срещу "Левски", който е следващата неделя на "Герена".
"Ботев": Иван Чворович, Лазар Марин (46-Серкан Юсеин), Димитър Пиргов(64-Филип Филипов), Пламен Димов (46-Радослав Терзиев), Йордан Минев, Цветомир Панов, Густаво Афонсо (80-Станислав Шопов), Лъчезар Балтанов (75-Алваро Юлиано), Дуде Ндонгола (46-Фелипе Бризола), Тодор Неделев, Диого Кампос (87-Крис Добрев)