Локо Пд изтърва Левски на Герена 1:1

Автор:
Неделя, 17 Февруари 2019 19:28
Локо Пд изтърва Левски на Герена 1:1 Снимка: Lap.bg

Локомотив Пд бе на косъм да сътвори голямата изненада при подновяването на шампионата при гостуването си днес на Герена, като поведе на Левски с 1:0 в края на първото полувреме, но не удържа аванса и завърши наравно 1:1.

Така смърфовете спасиха главата на новия старши треньор на сините Георги Дерменджиев.

Анте Аралица откри в 44-ата след бърза контра, която свари неподготвен защитата на сините. Момчил Цветанов получи предимство с топка в крака, след като Нуно Рейш изгуби баланс и без малко не се просна на земята. Това помогна на Малкия Шивач лесно да продължи към връхлитащия Аралица преодоля плонжа на Яблонски и майсторски вкара в мрежата на Ники Михайлов.

20 минути преди края на двубоя Левски стигна до гол. Жерсон Кабрал центрира от дълбочина, Давид Яблонски пое топката, а паникьосаният от бързата атака Стивън Езе изчисти кълбото право в тялото на Костов. Оттам топката стигна до Мариани, който отблизо вкара между краката на Луков.

Като цяло Левски имаше по-чистите положения в този мач, но гредата удари Паулиньо, а пък гол на повторно дебютиращия Божинов беше отменен поради засада.

През първите 10 минути на двубоя Локомотив беше този, който се задържаше далеч по-дълго в полето на противника. Смърфовете имаха изгоден шанс да центрират от фаул, но статичното положение беше пресечено в зародиш от Милош Цветкович.

Левски сътвори опасност още с първата си по-интересна атака в мача. Давиде Мариани се възползва от лека паника в отбраната на Локо и пробва светкавичен шут, който обаче попадна право в тялото на снажния нигериец Стивън Езе.

Валери Божинов можеше да стартира повторния си дебют при сините с гол. Той бе най-съобразителен след корнер и прокара топката под плонжа на Луков, но в следващия миг видя, че е бил в положение на засада. Все пка сините можеха да поведат в резултата след точно 30 минути на Герена.

След рикошет в гърба на Божинов, топката стигна до намиращия се в наказателното поле Паулиньо. Въпреки, че топката му дойде леко встрани, бразилецът отправи удар, който срещна дясната греда на Луков.

След почивката тимът на Бруно Акрапович пропиля фантастичен шанс да удвои своята преднина. След поредица от рикошети, топката достигна до Абделхаким Буна, който използва скоростта си и остана сам срещу Михайлов. Мерникът обаче му изневери.

В 86-ата минута смърфовете можеха отново да поведат в резултата.  Нигериецът Стивън Езе се понесе в атака като стигна чак до полето на левскарите и дори отправи изстрел с глава, който за негово съжаление не намери мрежата.