Javascript must be enabled in your browser to use this page.
Please enable Javascript under your Tools menu in your browser.
Once javascript is enabled Click here to go back to Plovdiv-Online - Most popular online internet news
Какво ви очаква през 2009?           Четете годишен хороскоп           в едноименната ни рубрика!

РУБРИКИ

Вашият герой

Вашият герой
Advertisement
Начало arrow Здраве arrow Президентът на европейските кардиолози Роберто Ферари на Конгрес в Пловдив
Президентът на европейските кардиолози Роберто Ферари на Конгрес в Пловдив Печат Е-мейл

ImageПловдив отново ще е домакин на Националния конгрес по кардиология, който се открива на 20 ноември в 12,30 в зала „България” на Международния панаир. Форумът е тридневен и в него ще участват над 1000 български и чуждестранни специалисти, съобщи доц. д-р Федя Николов, началник на Кардиологичната клиника в Университетската болница „Свети Георги” и зам.-председател на Националното кардиологично дружество в България. От 18 години насам Пловдив за втори път ще е домакин на най-високата среща на специалистите в областта на сърдечно-съдовите заболявания, обясни доц. Николов. Досега конгресите са се провеждали в столицата.

Сред делегатите ще е и президентът на Европейското дружество на кардиолозите проф. Роберто Ферари, съобщиха организаторите на научния форум. Основните теми, които ще се обсъждат от 20 до 22 ноември, са свързани с исхемичната болест на сърцето, сърдечната недостатъчност, артериалната хипертория, ритъмните нарушения, детската кардиология и профилактиката на сърдечно-съдовите заволявания, добавиха от съсловната организация на кардиолозите у нас.

Дискусиите ще се провеждат паралелно в четири зали на Конгресния център на панаира, а в Палата №7 се организира специализирана изложба на медицинска апаратура и медикаменти. Заявка за участие в нея са подали над 250 български и чуждестранни фирми, обясни доц. Федя Николов. Той допълни, че в петък, 21 ноември, от 13,30 до 17,30 часа пред делегатите на конреса ще се излъчат на живо и сесиите на Инвазивна кардиология на УМБАЛ „Свети Георги”.

Като съорганизатори на проявата лекарите от Университетската болница в Пловдив ще участват в научния форум със 7 доклада. На 20 и 21 ноември Кардиологичната клиника на УМБАЛ „Свети Георги” възобновява и акцията си по безплатно мерене на кръвно на пловдивчани. Временните пунктове ще бъдат разкрити пред Централна поща и в търговските центрове „Халите” и „Гранд”, подчерта доц. Федя Николов.

Коментара (1)add comment

Коливи said:

Очакваме всичко което научат нашите кардиолози да могат да го приложат и да е достъпно за пациентите.ТРЯБВА ДА ИМА ПРОФИЛАКТИКА, за да се намалят усложненията а и развитието на сърдечно-съдовите заболявания.
 
спам
отрицателен вот
положителен вот
ноември 20, 2008
Гласове: +1

Напиши коментар
малък | голям

busy
 
< Предишен   Следващ >
Advertisement
Advertisement
Advertisement

- За нас - Реклама -

Всички текстове и изображения в plovdiv-online.com са собственост на ЦУМ ЕООД – Център за универсални медии и са обект на авторски права. Използването и публикуването на част или цялото съдържание на електронния всекидневник е забранено без изрично писмено разрешение на собственика. Поставянето на link-ове към материали в plovdiv-online.com е свободно.

Advertisement

ЦУМ ЕООД - Център за универсални медии, (c) 2007-2009 plovdiv-online.com. Всички права запазени.