adss

A+ R A-

Ботев със Суперкупата, Лудогорец на колене

Четвъртък, 10 Август 2017 07:20 | | Печат | Е-мейл | 0 Коментирай

"Ботев" грабна Суперкупата на България. "Канарчетата" се наложиха над "Лудогорец" след изпълнение на дузпи с 6:5.

В редовното време мачът, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас, завърши 1:1. Така тимът от Разград се превърна в клиент на пловдивчани. Както е известно, на 24 май "жълто-черните", водени от Николай Киров, победиха шампиона на страната с 2:1 на Националния стадион "Васил Левски" и спечелиха купата на България.

Първото попадение в срещата бе дело на Тодор Неделев, който не игра срещу португалския "Маритимо" заради контузия. В 16-ата минута халфът на пловдивчани изпълни брилянтно пряк свободен удар и откри за 1:0. Вандерсон изравни в 48-ата минута.

Преди това в 10-ата минута Лазар Марин отправи силен изстрел, но Хорхе Броун се хвърли и изби.

"Орлите" реагираха като попарени и до края на първата част атакуваха непрекъснато, а "Ботев" се бранеше и разчиташе предимно на контраатаки. Футболистите на Георги Дерменджиев обаче направиха доста пропуски.

"Лудогорец" стартира ударно второто полувреме и логичното се случи. Атака като по учебник завърши с гол във вратата на символичните гости за 1:1. Кешеру получи топката и продължи към връхлитащия Вандерсон. Крилото отбеляза с майсторски удар по диагонала, като преди да навеси мрежата кълбото срещна гредата.

В 57-ата минута "Ботев" можеше да поведе отново, но ударът на Фернандо Виана премина близо до страничния стълб на вратата на Броун.

Оттук до края на мача темпото падна. Двата тима нарушиха играта си и единствено успяха да разменят по една опасност, която не доведе до гол. Така се стигна до изпълнения на дузпи и тимът от Пловдив излезе победител. За "Ботев" точни от бялата точка бяха: Балтанов, Виана, Генев, Бризола и Димов. Пропуск за "Лудогорец" направи Марселиньо, който се оказа решаващ.

"ЛУДОГОРЕЦ": Броун, Натанаел, Сисиньо, Моци, Пластун, Анисе, Дяков, Марселиньо, Вандерсон, Мисиджан (74-Жоао Пауло), Кешеру (77-Кишада)

"БОТЕВ": Кайзер, Панов, Димов, Генев, Марин, Юсеин, Бризола, Балтанов, Неделев (85-Алваро), Тасев, Виана